'הילד שבגבר' מאת: רונן מטלון

 "הדרמה הראשונה אליה נקלעתי היא בעיית הנזלת שהיתה לי בעקבות בעיה בריאותית, שהציקה לי גם בבית הספר. באחת הפעמים אמא שלי החליטה לבוא בעצמה ולראות מה קורה. היא תפסה את המורה מעמידה אותי מול הכיתה וראתה שכולם צחקו עליי בעניין הנזלת. זה גם היה הרגע שהמורה הרימה את הסרגל ונתנה לי מכות ביד, עונש שהיא כבר מימשה כמה פעמים. היא גם נתנה לי עונשים והעמידה אותי בפינה. אחלה חינוך". 

בימים אלה יצא לאור ספרו של רונן מטלון – "הילד שבגבר".

'הילד שבגבר' מספר את סיפורו של הילד (רונן מטלון) שיוצא למסע לא פשוט בתוך חיים מורכבים, הן ברמה המשפחתית והן ברמה הלימודית. הילד חווה משברים, עליות וירידות, ניכור חברתי, התמודדויות עם בעיות משפחתיות ובעיקר עם מערכת החינוך העצומה, שאינה רואה אותו בעין יפה, אינה מאמינה בו ואינה תומכת בו. עד מהרה הילד הופך להיות ילד שקוף. אין פלא שכעבור שנים אותו ילד בוחר לעסוק בחינוך לגיל הרך מתוך רצון לשפר את מערכת החינוך ולצייד את הילדים הרכים במקסימום כלים להתמודדות בחינוך ובעיקר בהמון אהבה וכבוד.

רונן מטלון (44) איש חינוך, גנן בגן ילדים מזה 2 עשורים, שתמיד הרגיש ילד שקוף…. ללא קול וללא אמירה.

ילד שקוף בבית, במערכת החינוך (עם 15 נכשלים), בצבא, בהמשך כמאבטח וכו…. עד שהבין שאם הוא לא יאמין בעצמו, זה לא יקרה.

הוא נרשם למכינה של שנה מאומצת, ובהמשך ללימודי הוראה באורנים עם 60 נשים בכיתה, מתוך שליחות להציל ילדים שקופים כמוהו.

רונן מטלון – "הילד שבגבר".

כיום הוא מרגיש שהוא חייב להאיר בזרקור את הנושא החשוב הזה אצל הורים, מורים, גננות, אנשי חינוך ומטפלים בתחום המשפחה וההורות, ולכן כתב ספר על המסע האישי שלו.

הביקורות על הספר משבחות: "מדובר בספר חשוב מאין כמוהו המאיר צדדים הדורשים שינויים משמעותיים בתפיסה החינוכית במערכת החינוך".

"זהו ספר הראוי שילמד במכללות להוראה כדי להעלות למודעות את נוקדת ראותו של תלמיד, שנפל בין הכיסאות , שהיה לו קשה ושאפשר שיהיה אחרת. רונן מטלון מצליח היטב להעביר את המסר"

רונן מטלון הוא בוגר מכללת אורנים בחינוך במסלול לגיל הרך ולכיתות א-ב (B. Ed) והבעלים של הגן "רונן הגנן – חינוך אחד קדימה" בזיכרון יעקב. רוחו ועבודתו החינוכית של רונן, כמו גם האני המאמין שלו הדוגל בכך שלכל ילד יש מקום ושכל ילד הוא עולם, מאירים את הפעילות בגן ומהדהדים לאנשי החינוך בתחום. רונן מכשיר אנשי חינוך, מלווה אותם ותומך בהם עד הכשרתם וגם אחריה.

על פי הראייה החינוכית של רונן, הילד, כמו גם המערכת המשפחתית, בלתי נפרדים, לכן הוא ואשתו, מדריכת הורים מוסמכת ומטפלת רגשית, הקימו את "הורים ונהנים", קליניקה טיפולית להורים ולילדים.

רונן אב לארבעה ילדים, נשוי וחי בזיכרון יעקב. הוא חולק עם העולם את סיפורו האישי, שהוא גם סיפורה של החברה הישראלית ומערכת החינוך בה ומעביר גם הרצאות על הנושא בכל במה שבה ירצו לתת מקום לילדים השקופים. רונן מספר את סיפורו האישי ומתאר גם איך מבחינים בילדים השקופים וכיצד ניתן לסייע להם.

הוצאה לאור: ספרי ניב

מחבר: רונן מטלון

מספר עמודים: 193

לרכישה : דרך אתר /אפליקציה ספרי ניב

או דרך הפייסבוק 'רונן מטלון' 050-6959316 (נייד של רונן להזמנת ספרים או הרצאות)

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן